>

Eukalyptový olej - Angel-oil Kouzlo přírody

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Eukalyptový olej

Essenciální olej


(Eucalyptus oil)

esenciální olej z Eukalyptu se získává parní destilací z listů a výhonků různých druhů eukalyptu. Má silnou, svěží vůni s podtónem kafru.
Eukalyptus je dobře známý pro bylinkáře díky svým repelentním účinkům a zdravotním problémům, jako jsou horečky a respirační problémy. Je antibakteriální a antivirový.  
Typické použití:
Eukalyptový olej se používá v čisté formě, nebo v kombinaci s dalšími éterickými oleji např.: (levandulový olej - na popáleniny, s borovicí - při akutních onemocnění dýchacích cest)
Rozptylování eukalyptu do vzduchu má vynikající účinky na dýchací problémy a zároveň dezinfikuje obývací prostory a tak zabraňuje šíření bakteriální a virové nákazy dál.
Inhalace Eukalyptového esenciálního oleje přímo, nebo vdechovaní par z horké lázně, do které bylo přidáno několik kapek oleje je  obyčejné, ale velmi účinné.
Olej zředěný s nosným olejem může být použitý přímo na hruď, anebo oblast krku. Eukalyptový esenciální olej namazaný na hruď, nebo krk ulevuje od zahlenění dýchacích cest a na kašel.

Eukalyptus v péči o pleť:
Pro své účinky našel využití také v kosmetické oblasti. Je vhodný zejména na nečistou, mastnou a unavenou pleť. Působí hojivě a dokáže aktivizovat podkožní pojivo. Používá se hojně také do masážních olejů a emulzí určených pro namožené svaly a má rovněž deodorační účinky. Při zevním použití na pleť je třeba používat jen nízké koncentrace eukalyptové silice, neboť může dráždit oči a způsobit zčervenání pokožky.
Emulze 2% eukalyptové silice zahubí 70% stafylokoků ve vzduchu. Kromě nachlazení a problémů s dýchacími cestami se eukalyptus rovněž uplatní při střevních potížích, kdy působí protiprůjmově a vypuzuje střevní parazity. Uplatňuje se dále i jako diuretikum, při snižování hladiny krevního cukru nebo jako stimulant srdeční činnosti.

Působení esenciálního oleje Eukalyptus na psychické úrovni:

Eukalyptus má blahodárné účinky nejen na tělo, ale i psychiku, kdy nám pomáhá uspořádat myšlenky, posiluje koncentraci, zlepšuje logické myšlení, tlumí záchvaty úzkosti a panického strachu a působí antidepresivně.
Eukalyptová silice se doporučuje kombinovat se silicí levandulovou, citronovou, citronelovou, meduňkovou, borovicovou, růžovou, rozmarýnovou, mátovou nebo tea tree olejem.

Varování:  
V těhotenství používejte opatrně.

Tento produkt naleznete v našem E-shopu po kliknutí na tento odkaz.


Složení: 100%
jedno druhový přírodní esenciální bio olej
Země původu: Egypt
Eukalyptový olej ANGEL-OIL / přírodní esenciální neředěný olej
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky