>

Kokosový olej - Angel-oil Kouzlo přírody

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kokosový olej

Za studena lisovaný olej

(Coconut oil)

je bohatý na antioxidanty, vitamín E a kyselinu laurovou, která pomáhá zabránit tvorbě volných radikálů a stárnutí kůže. Kokosový olej je vhodný pro všechny typy pleti, dokonce i dětskou citlivou pokožku.
Kokosový olej
je široce používán v aromaterapii, přidává se do masážních olejů (díky své vynikající textury zvýšení skluzu během masáže), krémů, tělových mlék, produktů pro péči o vlasy. Používá se před opalováním (pomáhá získávat pěkné bronzové tóny pleti), má přirozený ochranný faktor). Po opalování hydratuje a zjemňuje sluncem podrážděnou pokožku, pomáhá déle udržet opálení.
Často se používá při léčbě psoriázy, dermatitidy, zlepšuje celkově stav kůže. Vhodný při léčbě akné a nečisté pokožky. Má antibakteriální účinky. Je velmi vhodný v péči o ústní dutinu. Můžete vyzkoušet po čištění zubů běžným způsobem minutu až dvě, třít zuby panenským kokosovým olejem. Po několika týdnech budou vaše zuby viditelně bělejší. Kromě toho panenský kokosový olej zklidňuje dásně.
Kokosový olej je doporučován dietology, protože se déle tráví a dodává tak tělu energii postupně. Na rozdíl od jiných tuků se v těle neusazuje, protože se rozkládá na glukózu a samozřejmě neobsahuje žádný cholesterol. Pár lžiček oleje navodí pocit nasycení na několik hodin. Je tedy vhodný při redukčních dietách a napomáhá předcházet JO JO efektu.


Kokosový olej je složen z mastných nasycených kyselin, které obsahují velké množství antioxidantů. Díky tomu je schopen narušit lipidové membrány bakterií, virů a kvasinek a působí tak jako přírodní antibiotikum. Opravdu zázračnou schopnost prokazuje při léčení nepříjemné kandidózy. Podle mnoha zkušeností postačí jedna lžička kokosového oleje denně nebo vnější potírání a kvasinky, které způsobují kandidózu, postupně zmizí - navlhčenou sliznici intimních partií denně promažte a nechte olej vstřebat. Kokosový olej také napomáhá hojení vyrážek, jizev či ekzémů. Mimo jiné se i doporučuje přidávat jej do čaje při nachlazení pro zmírnění kašle a bolesti v krku. Ocení ho i ti, které trápí opakované přemnožení kvasinek v trávicím traktu a při chronických žaludečních onemocněních.
Účinků kokosového oleje si v posledních létech začíná všímat i moderní medicína. Panenský kokosový olej podporuje tvorbu hormonů štítné žlázy, čímž zpomaluje stárnutí buněk. Kromě toho také působí preventivně proti srdečním chorobám, senilitě a dokonce i rakovině. Podle jednoho průzkumu byl výskyt rakoviny u jedinců užívajících panenský kokosový olej až o 30% nižší než u těch, kdo používali olej jiný. V poslední době se často mluví i o účinku kokosového oleje na léčbu Alzheimerovy choroby.
Kokosový olej se používá po koupání místo tělového mléka nebo smetany (aplikované na vlhkou pokožku, dobře to zjemňuje, hydratuje).
Kokosový olej je správnou volbou pro vaše domácí miláčky, kteří mají potíže se suchou a popraskanou pokožkou, popraskanou kůží na tlapkách (např. v zimě kvůli mrazu). Můžete jej také používat jako doplněk stravy pro povzbuzení imunity, zlepšení kvality srst, i pro vyživení kloubů.


Tento produkt naleznete v našem E-shopu po kliknutí na tento odkaz.


Složení: 100%
jedno druhový přírodní panenský kokosový olej z prvního lisování za studena.
Země původu: Egypt


Kokosový olej ANGEL-OIL /  přírodní neředěný olej lisovaný za studena - první lis
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky