>

Mátový olej - Angel-oil Kouzlo přírody

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Mátový olej

Aroma olej

(Mint oil)

Silice první pomoci při fyzických a duševních traumatech. Snižuje značně práh bolesti. Posiluje dýchání, zlepšuje zažívání. Aplikuje se při nevolnosti, bolestech hlavy, zubů a přehřátí. Má silný chladivý účinek. Reguluje funkci jater. Působí jako celkové neurotonikum. Mátu peprnou můžeme použít při zápachu z úst a při odvykání kouření.

Pro svůj vysoce osvěžující účinek je olej z máty peprné oblíben také mezi řidiči, studenty nebo lidmi, kteří potřebují potlačit únavu nebo zvýšit koncentraci. Zde pak vmasírujeme 1 kapku do koncentrovaného oleje do oblasti spánků. Zde je nutno dodržet dostatečnou vzdálenost od očí, aby se do nich nedostal olej samotný, ani jeho výpary.
Olej z máty peprné
likviduje plíseň ve střevech, pokud se používá vnitřně a celkově čistí zažívací trakt, včetně močových cest a močového měchýře. Upravuje rovněž zažívání.

Olej z máty peprné je také široce využíván v kosmetice. Jako osvěžující a dezinfekční prostředek se těší velké oblibě v prostředcích péče o ústní dutinu, protože osvěžuje dech a léčí případné záněty ústní sliznice. V domácích podmínkách lze připravit mátovou ústní vodu nakapáním 3–5 kapek  éterického oleje z máty peprné do 50 ml vody. Vzniklou směs vždy před použitím řádně protřepeme. Tuto „ústní vodu“ můžeme i polknout. Velmi účinné jsou i inhalacemátového oleje. 3–5 kapek na jeden litr velmi horké vody, nebo kapky oleje z máty peprné na kapesník a hluboce vdechovat.

Olej z máty peprné má i následující vlastnosti
: antibakteriální, protikřečové, protihorečnaté a bolest
tlumící účinky. Působí na zažívací potíže, proti nadýmání, zklidňuje při zvracení a nevolnosti, podporuje
trávení, je účinný při průjmu. Vhodný při nachlazení – podporuje vykašlávání, snižuje horečku. Působí na nervový systém, posiluje nervovou činnost, povzbuzuje při apatii. V kosmetice jej lze používat na zánětlivou a problematickou pleť (např. akné), jakož i pokožku těla.


Olej z máty peprné nedoporučujeme používat v prvních 4 měsících těhotenství, u kojenců a malých dětí

Tento produkt naleznete v našem E-shopu po kliknutí na tento odkaz.


Složení: 100%
jedno druhový přírodní neředěný aroma bio olej
Země původu: EgyptMátový olej ANGEL-OIL /  přírodní aroma neředěný olej
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky