>

Olej z pelargonie - Angel-oil Kouzlo přírody

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Olej z pelargonie

Za studena lisovaný olej

(Geránium oil)

Vůně gerániového oleje je svěží, květinová a nasládlá a nezkušený nos ji občas může zaměnit s růžovým olejem.
Jelikož jeho chemické složení je velmi podobné, zneužívá se často gerániový olej k ředění daleko dražšího růžového oleje, proto si v případě podezřele levného růžového oleje vyberte raději geránium, ať přesně víte, co používáte.
Což je zásada, kterou je potřeba u esenciálních olejů dodržovat snad ještě více než u čehokoliv jiného.
Esenciální oleje jsou velmi silné účinné látky, a pokud mají fungovat tak, jak chceme, musíme si dávat pozor na dobrou kvalitu.
Napomáhá hojení ran, uklidňuje, používá se na opary a afty, prohřívá, zmírňuje bolesti nervového původu.


Další použití:
1
. Premenstruační syndrom a hormonální výkyvy: Geránium harmonizuje hormonální hladinu, čímž napomáhá zlepšení všech nepříjemných symptomů spojených s menstruací - dlouhé a bolestivé krvácení, křeče, bolesti hlavy, výkyvy nálad… Může být použito vnitřně nebo zevně v aromalampě nebo přímo na pulzní body.
2
. Nervozita, stres: Esenciální olej z geránie je jeden z nejlepších olejů na uvolnění nervového napětí. Ať už se jedná o strach, stres, úzkost nebo depresi, pár kapek geránia dokáže zároveň uvolnit i povzbudit, což z něj činí vynikající pomoc třeba před důležitým jednáním či zkouškou.
3
. Infekce močových cest: Pro své diuretické a antiseptické vlastnosti je skvělým prostředkem k potlačení zánětů močového ústrojí, zejména těm opakovaným. Bakterie si dokáží vytvořit rezistenci na antibiotika, nicméně nedokáží totéž v případě esenciálních olejů.
4
. Péče o pleť: Nejčastěji se geránium používá v péči o mastnou nebo mdlou pleť, jelikož dokáže podpořit oběhový i lymfatický systém a tím zajistí pleti jednak lepší výživu, jednak rychlejší odvod odpadních látek.
5
. Repelent: Jedním z důvodů, proč je geránium tak oblíbenou balkonovou květinou je možná i jeho skvělá schopnost odpuzovat hmyz

Složení: 100% jedno druhový přírodní za studena lisovaný bio olej z prvního lisu
Země původu: Egypt
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky