>

Ricinový olej - Angel-oil Kouzlo přírody

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Ricinový olej

Za studena lisovaný olej

(Castor oil)

je specifickým rostlinným olejem. Získává se ze semen skočce obecného ( Ricinus communis ), který se lidově označuje také jako ricinovník nebo také Kristova ruka.
Ačkoli je skočec známý především pro prudce jedovatý jed - ricin obsažený ve svých semenech, ricinový olej toxický není. Naopak, má mnoho blahodárných účinků a široké využití, např. v potravinářství, farmaceutickém průmyslu a kosmetice. Obsažená kyselina ricin olejová mu dává vlastnosti, které nemá žádný jiný rostlinný olej.

Těmito vlastnostmi jsou jeho vysoká viskozita a silné hojivé účinky. Je užitečný pro regeneraci suché, citlivé a poškozené pokožky. Účinně ji promašťuje a podporuje její hydrataci, váže v pokožce vlhkost. Proto je ricinový olej zvlášť vhodný k ošetření suché, citlivé či poškozené pokožky.
Používá se také k regeneraci jizev nebo léčbě bradavic.

Ricinový olej však není univerzálním olejem a je třeba ho užívat s obezřetností. Může pomoci při řadě kosmetických (i jiných) problémů, vždy je však třeba ho užívat s mírou a sledovat vlastní reakci těla.
Ricinový olej stimuluje činnost lymfatického systému, tím dochází k odplavování škodlivých látek z tkání, zmírnění bolesti a urychlení procesu hojení.
Má silně promašťující efekt, proto je velmi vhodný k ošetření suché kůže. Obsahuje unikátní kyselinu ricinolejovou, která váže v pokožce vlhkost. Jeho hojivé účinky příznivě působí na pooperační jizvy, některé druhy bradavic a jiných novotvarů na pokožce. Napomáhá přirozené regeneraci pleti, zvláčňuje ji a zabraňuje další tvorbě vrásek. Pro svoji vysokou viskozitu jej doporučujeme ředit řidšími oleji, například olejem z vinných hroznů. Vnitřní užití se doporučuje pouze v krajních situacích, je totiž silně projímací a je nutné pečlivě zvážit dávkování.
Olej nanášejte nejlépe na noc, na vyčištěnou a mokrou pokožku. Jemná masáž usnadní průnik účinných látek a pomůže k lepšímu výsledku. Revitalizační kůra by měla trvat alespoň 3 týdny. Pro masážní účely nanášejte na sucho.

Tento produkt naleznete v našem E-shopu po kliknutí na tento odkaz.


Složení: 100%
jedno druhový přírodní za studena lisovaný bio olej
Země původu: Egypt


Certifikace: Výrobek je složený z čistých přírodních látek, neobsahuje synteticky upravené látky ani konzervanty.


Ricinový olej ANGEL-OIL / přírodní neředěný olej lisovaný za studena - první lis
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky