>

Rohovník obecný - Angel-oil Kouzlo přírody

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Rohovník obecný

Čaje

Čaj z karobového prášku - svatojánský chléb (carob tea)

Konečně je tady! Nová báječná surovina pro vaše kulinářská dobrodružství! Přirozeně sladký karob v pravé raw kvalitě dodá vašim oblíbeným receptům nový rozměr!


Karobový prášek je získáván z plodů stálezelené dřeviny Ceratonia Siliqua rostoucí ve Středomoří a je znám také jako svatojánský chléb (podle pověsti se traduje, že tuto potravinu s oblibou jedl svatý Jan) nebo rohovník. Jeho kvality si byli vědomi už ve starověkém Řecku a Egyptě, kde tvořil běžnou součást jídelníčku.
Karob se získává z lusků a vyznačuje se především bohatstvím bílkovin, minerálů a vitamínů. Oproti kakau však neobsahuje kofein, alergenní látky, methylxanthiny ani theobromin, a je tedy v porovnání s ním tou zdravější variantou.
V karobu jsou bohatě zastoupeny především hořčík, vápník, železo, fosfor, nikl, co se vitamínů týče pak vitamíny A, B, a D. Kromě toho je přírodním zdrojem aminokyselin (alaninu, prolinu a valinu) a vlákniny.


Rozdíly mezi kakaem a karobem jsou patrné i z hlediska obsahu tuků a cukrů. Kakao je mnohem tučnější než karob – zatímco první ze jmenovaných obsahuje až 23 % tuku a pouze 5 % cukru, v případě karobu je to 7 % tuku a až 48 % cukru, proto není nutné ho uměle přislazovat. Kalorická hodnota karobu je přitom asi o třetinu menší, než u kakaa.
Karob má navíc příznivý vliv na trávení, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a na rozdíl od kakaa jeho požití nevyvolává zrychlený tep, poruchy spánku nebo hyperaktivitu. Karobová čokoláda tak představuje vhodnou (a pro zdraví mnohem příznivější) náhražku mléčné čokolády, kterou mohou využívat alergici na kravské mléko, ale která tvoří bohatý zdroj živin i pro nealergiky.
Skutečná super potravina

Hypoalergenní karob je vhodný pro všechny, kteří se chtějí vyhnout lepku, laktóze, cholesterolu a tuku. Obzvláště pokud se chcete vyhnout stimulujícím látkám, jako je kofein nebo theobromin, karob je pro Vás dokonalá volba. Zatímco kakao se chová  jako astringent, karob, díky svému obsahu vlákniny a pektinu pomáhá přirozenému trávení.  Pro svůj vysoký obsah vápníku se užívá jako doplněk stravy při osteoporóze.
Nezapomeňme na správné dávkování. Pokud vaříte podle receptu, vyvarujte se přesnému nahrazování množství kakaa karobem. Karobu vždy stačí méně, jelikož jeho chuť je daleko výraznější.

Poznámka:
Výše uvedený text není zdravotním tvrzením. Uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví je od 14. 12. 2012 zakázáno nařízením Evropské komise č. 432/2012, pokud nebyly u potraviny či doplňku stravy provedeny klinické testy v souladu s nařízením Evropské komise. Výše uvedený text je pouze souborem informací z veřejně dostupných zdrojů. Zmiňované potraviny nejsou farmaka a jejich konzumace a péče odborných zdravotnických pracovníků mohou mít v případě zdravotních potíží velmi rozdílné účinky.

Země původu: Egypt 100g.


Složení:
Karobový prášek světlý, produkt kontrolovaného ekologického zemědělství.
Kalorická hodnota/energie (na 100g): 929 kJ/222 kcal. Bílkoviny: 4,6 g. Sacharidy: 88,9 g (z toho cukry 49,1 g). Tuky: 0,65 g (z toho nasycené mastné kyseliny 0,09 g). Vláknina: 49,1 g. Sodík: 0,035 g

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky