>

Základní pravidla pro bezpečnou aplikaci esenciálních olejů - Angel-oil Kouzlo přírody

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Základní pravidla pro bezpečnou aplikaci esenciálních olejů

Rady a tipy


Skladování:

1. Vždy mějte při ruce čistý rostlinný olej (např. olivový, mandlový, apod.), když aplikujete esenciální olej. Rostlinný olej rozředí esenciální olej, pokud esenciální olej podráždí pokožku.


2. Lahvičky esenciálních olejů pečlivě zavírejte a skladujte v chladném místě mimo dosahu přímého slunce. Při správném skladování si esenciální oleje udrží potenci po mnoho let.


3. Ukládejte esenciální oleje mimo dosah dětí. Přistupujte k nim jako k jakýmkoliv jiným léčivým přípravkům.


Použití
:
1. Esenciální oleje bohaté na mentol (jako je máta) by neměly být aplikovány na hrdlo a krk dětí mladších než 18    měsíců.
2. Andělika, bergamot, grapefruit, citrón, pomeranč, mandarinka a další citrusové oleje jsou fotosenzitivní a mohou    způsobit vyrážku nebo tmavé skvrny na kůži vystavené přímému slunečnímu svitu nebo UV záření během 1-2 dnů po    aplikaci.
3. Aplikujte esenciální oleje v dostatečné vzdálenosti od očí a nikdy je nedávejte přímo do uší. Nedotýkejte se    kontaktních čoček a neprotírejte si oči, pokud máte na prstech esenciální oleje. I v malých množstvích může mnoho esenciálních olejů zničit čočky nebo podráždit oči.
4. Těhotné ženy by vždy měly konzultovat s odborníkem použití jakýchkoliv léčivých nebo zdravotních přípravků. Měly by se vyvarovat šalvěje, fenyklu a yzopu.
5. Epileptici a lidé s vysokým tlakem by se měli poradit s odborníkem před užitím esenciálních olejů. Zvláště opatrní by měli být při aplikaci olejů s vysokým obsahem ketonu, jako je např. olej bazalky, rozmarýnu, šalvěje a řebříčku.
6. Lidé s alergiemi by měli vyzkoušet malé množství oleje na místě s citlivou kůží, jako je např. podpaží, a vyčkat 30 minut před aplikací oleje na další části těla.
7. Spodní část chodidel je nejbezpečnější místo pro povrchovou aplikaci esenciálních olejů.
8. Přímá inhalace esenciálních olejů by neměla být aplikována více než 10-15 krát za den bez konzultace s odborníkem.  Inhalace esenciálních olejů se NEDOPORUČUJE lidem s astmatem.
9. Před vnitřním požitím esenciálních olejů, vyzkoušejte svou reakci požitím jedné kapky oleje rozpuštěné v olivovém oleji nebo mléce na čajové lžičce. Pokud zamýšlíte požít více než několik kapek denně, doporučujeme konzultaci s odborníkem.
10. Je důležité si uvědomit, že reakce esenciálních olejů aplikovaných jak povrchově, tak vnitřně, může být opožděna i o 2-3 dny.
11. Nikdy nepřidávat více než 1-3 kapky nezředěného esenciálního oleje přímo do koupele. Případné větší množství nejprve smíchejte s koupelnovou solí, nebo gelem, před přidáním do koupele.
12. Zabraňte kontaktu esenciálních olejů s otevřeným ohněm, jiskrami nebo elektřinou. Některé esenciální oleje, např. pomeranče, jedle, borovice a máty, jsou potenciálně hořlavé

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky